Elbűvölt minket a soproni Bűvösvölgy



Elbűvölt minket a soproni Bűvösvölgy

7. és 8. osztályosaink január 20-án Sopronban jártak, ahol a Bűvösvölgy médiaértés-oktató központot látogatták meg. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) által létrehozott intézmény élményszerű programmal támogatja a médiaértés oktatását a 9-16 évesek számára. Észrevétlenül adták át magukat gyerekeink a tudatos és felelős médiahasználatnak. „Még egy órája sem voltunk a Bűvösvölgyben, és azon kaptam magam, hogy egy iskolarádió hírolvasója vagyok. A fejemen fejhallgató volt és mikrofonba mondtam a napi időjárásjelentést. Ahogy körbe néztem a teremben, láttam, hogy osztálytársaim is egy rádióműsorban vesznek részt. Volt, aki műsorvezető lehetett, volt, aki reklámot készített, volt, aki a keverőpultnál gondoskodott a zenéről. A kirándulást követő napon egy majd fél órás rádióműsort hallgathattunk vissza, melynek hangján mi szólaltunk meg”

Diákjaink 3 csoportban vehettek részt különböző médiahasználatot igénylő feladatban. A rádióműsor-szerkesztése mellett filmet is forgattak, reklámot is készítettek. A kellékek használatát, a greenbox varázslatát, a történetfűzés izgalmát megtapasztalva készültek el kisfilmjeink. „Szerintem a legjobb a filmforgatás volt. Amikor beültünk a kiszuperált kispolskiba, persze mindenki vezetni akart. A rendőrruha persze mindenkinek jól állt, de a kellékpisztoly is izgalommal töltött el minket.”

A programot követően a gyerekek által készített rádióműsor, reklám, kisfilm anyagát aztán megtekintésre megküldték számunkra a Bűvösvölgyből. Jó szórakozás volt számunkra visszanézni, visszahallgatna magunkat a felvételekről. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk ezt a programot.

7. és 8. osztály diákjai
Huszárné Szabó Tímea, szaktanár

(A képre kattintva galéria nyílik)