A félév horvát versenyei – szép eredményekkel zárták tanulóink



A félév horvát versenyei – szép eredményekkel zárták tanulóink

Az idei tanév első félévében tanulóink több horvát nyelvi versenyen is sikeresen képviselték iskolánkat. A megmérettetések nemcsak a nyelvtudásról, hanem a bátorságról, a felkészültségről és az előadói készségekről is szóltak.

Október 21-én Kópházán rendezték meg a Naković Szépkiejtési és Szavalóversenyt, amelyen nyolc tanulónk vett részt: Karcsics Blanka, Tóth Sára, Bosits Bíbor, Keszei Zoé, Kolnhófer Maja, Kopácsi Norina, Pataki Kata és Pezenhoffer Petra. A versenyen szép eredmények születtek: Karcsics Blanka (2. osztály) a 3. helyezést, Tóth Sára (2. osztály) különdíjat, míg Kolnhófer Maja (4. osztály) szintén 3. helyezést ért el. A többi résztvevő is dicséretes teljesítményt nyújtott.

December 16-án a Horvátzsidányi Horvát Karácsonyi Vers- és Prózamondó Versenyen hat tanulónk szerepelt: Horváth Márkó, Karcsics Blanka, Tóth Sára (2. osztály), Bosits Bíbor, Keszei Zoé (3. osztály), valamint Kolnhófer Maja (4. osztály). A versenyen Horváth Márkó első helyezést ért el, Bosits Bíbor pedig különdíjban részesült.

Érdemes kiemelni, hogy Kolnhófer Maja az őszi félév során részt vett az Országos Horvát online versenyen is, amelynek eredménye még nem ismert.

Minden részt vevő tanulónk nagy lelkesedéssel és felkészülten állt színpadra. Teljesítményükre méltán lehetünk büszkék. Szívből gratulálunk minden versenyzőnek, és további sok sikert kívánunk nekik!