Víz világnapja 2026
Víz világnapja 2026
Március 22-én a Víz világnapját ünnepeljük, melynek célja, hogy felhívjuk az emberek figyelmét az elérhető ivóvíz megtartásának fontosságára, hisz arányait tekintve a Föld vízkészletét 1 liternek ábrázolva az elérhető édesvíz mindössze egy csepp. Iskolánk diákjai ezért pénteken a vizek védelmével, víztakarékossággal kapcsolatos foglalkozásokon vehettek részt. Játékos, interaktív módon ismerkedhettek a víztakarékosság különböző módjaival – hisz ki gondolná, hogy ha egy farmernadrággal kevesebbet vásárolna mindenki, akkor fejenként 10.000 liter édesvizet spórolnánk meg – vagy, hogy egyetlen hamburger húspogácsa előállításához 2500 liter víz kell? Megtudták azt is, hogy a bioakkumuláció eredményeként a vízbe juttatott szennyező anyagok egyre nagyobb mennyiségben jelennek meg az általunk elfogyasztott élelmiszerekben is.
